Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
wakacje w Turcji we wrześniu

Czy wakacje w Turcji wrześniu i październiku to dobry pomysł?

Sezon urlopowy w pełni. Ale wiadomo, że nie wszyscy dostają urlop w samym szczycie sezonu. Czasem jest tak, że z różnych przyczyn nie możemy wybrać się na urlop ani w lipcu, ani w sierpniu. Pozostaje nam więc wrzesień, a czasem nawet październik. Czy jest szansa na to, aby powrócić z wrześniowego urlopu z piękną opalenizną? Czy jest szansa na wypoczynek nad ciepłym morzem, na wspaniałej, piaszczystej plaży? Na zwiedzanie pięknych zabytków i próbowanie nowych, czasem egzotycznych, smaków? Otóż jest nie tyle szansa, co pewność. Tak, na pewno można we wrześniu (lub październiku) pojechać na takie wakacje

Sezon się kończy, ale turyści ciągle przybywają

Wakacje po sezonie można spędzić na dwa sposoby. Możemy mieć nadzieję, że będzie ładna pogoda, morze będzie spokojne i niezbyt zimne, a ceny przystępne. Jeśli lubimy ryzyko, chcemy wydać więcej na wakacyjny pobyt i nie mamy paszportu, wtedy można jechać nad nasze, polskie morze. Nie jest to najlepszy sposób spędzania wakacji po sezonie, ale jeśli ktoś to lubi, to jego sprawa.

Natomiast, jeśli mamy paszport, chcemy wydać mniej na całe wakacje, chcemy wrócić opaleni i mamy ochotę popływać w morzu, to powinniśmy jechać na wakacje do Turcji. To najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek. Dzięki temu, że lira turecka traci od pewnego czasu na wartości, wakacje w Turcji są tańsze od wakacji nad naszym rodzimym morzem. Zakupy są dla nas prawdziwą przyjemnością, bo możemy kupować dużo, a płacimy mało.

Chłodniej, ale nadal upalnie

Jeśli do tego dodamy fakt, że we wrześniu i październiku w Turcji ciągle jest ciepło (a nawet upalnie), woda w morzu ma przyjemną temperaturę, dzień nadal trwa długo, to nie ma sensu się dłużej zastanawiać. Warto znaleźć odpowiednie wakacje w Turcji. Jeśli zostało postanowione, że naszym wakacyjnym celem jest Turcja Alanya może będzie doskonałym miejscem, do spędzenia wakacji. To turystyczne miasto przygotowane jest na obsługę turystów.

Sezon powoli chyli się ku końcowi. Na ulicach Alanyi jest mniej turystów niż w lipcu i sierpniu. Dzięki temu jest odrobinę mniejszy tłok. Trochę niższe są też temperatury. Ale to akurat jest zwodnicze. Trochę niższe temperatury, to nadal upał. Temperatura powietrza to przynajmniej 30 stopni, natomiast temperatura wody oscyluje w granicach 24 stopni. Czyli jest upalnie i bardzo przyjemnie. Można się z powodzeniem opalać na plaży, godzinami pływać w morzy lub basenie.

Jak więc widać wakacje w Turcji we wrześniu i październiku to dobry pomysł. Jest odrobinę chłodniej, jest mniej ludzi, ale atrakcje dla turystów są ciągle dostępne. Otwarte są wszystkie dyskoteki, restauracje, czy atrakcje turystyczne. Bez problemu można zrobić zakupy na bazarze, czy w licznych sklepach. Zaczynają się też posezonowe obniżki cen w sieciówkach, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym, by wybrać się na wakacje do Turcji. W Alanyi jest wiele sklepów z ubraniami, więc…