Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
antalya

Czy Antalya to dobre miejsce na wakacje?

Czy Turcja, Antalya, wakacje 2021 to dobre połączenie? Czy Antalya to odpowiednie miejsce na wakacje? Zarówno w 2021roku, ale i ogólnie, długoterminowo? Czy jadąc na wakacje do Turcji, warto zatrzymać się w Antalyi, czy może lepiej jechać do Alanyi? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Wakacje w Antalyi

Wybierając się na wakacje do Turcji warto zatrzymać się w Antalyi. Pomimo, że jest to ogromne miasto, które liczy ponad milion mieszkańców, to ciągle jest to miasto turystyczne. Tak, jest przygotowane na przyjęcie turystów. W związku z tym, przygotowano też całą infrastrukturę turystyczną. Bez problemów można znaleźć tutaj hotele na każdą kieszeń. Są wspaniałe, piaszczyste plaże, które czekają na przyjęcie turystów. Na dodatek jest też tutaj sporo zabytków, które warto zobaczyć.

Można powiedzieć, że Antalya jest miejscowością o turystyczną charakterze uniwersalnym. Czyli każdy znajdzie tutaj dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli chcemy się opalać na piaszczystej plaży i od czasu do czasu wskoczyć do ciepłego morza, mamy taką możliwość. Jeśli chcemy zwiedzać i poznawać historię, oglądać zabytki, mamy taką możliwość. Jeśli naszym sposobem na wypoczynek są dyskoteki, kluby i inne nocne szaleństwa, oczywiście mamy taką możliwość. A to nie wszystko.

Antalya to doskonałe miejsce na wycieczki fakultatywne w głąb Turcji, zwłaszcza na wycieczki do Pamukkale. Jest z niej znacznie bliżej niż z Alanyi. Na dodatek bliżej jest też do Efezu, czy do wspaniałego Oludeniz. Nie jest bez znaczenia jest też fakt, że to właśnie na lotnisku w Antaly (AYT) ląduje samoloty z turystami zmierzającymi do Belek, Side, Alanyi, Kemer. Co jest bardzo wygodne, kiedy zdecydujemy się właśnie w Antalyi spędzić wakacje.

Kiedy warto odwiedzić Antalye?

Można odwiedzać ją przez cały rok. Zarówno w sezonie jak i poza nim, wszystko jest przygotowane na przyjęcie turystów. Jeśli chodzi o pogodę, to w sezonie jest idealna, zwłaszcza jeśli lubimy upały i ciągle świecące słońce. Bardzo łatwo jest dostać się stąd do Alanyi, od której dzieli nas nieco ponad 130 kilometrów. Można dostać się do niej wynajmując samochód lub korzystając z wielu doskonałych połączeń autobusowych. Do najbliższych miejscowości dostać można się korzystając z małych busików (dolmuş). Jest to doskonałe miejsce na wakacje i warto się o tym przekonać osobiście. Można tutaj przyjechać w dowolnym okresie. Miasto żyje przez cały rok i jest bardzo przyjazne turystom.