Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
jak schować pieniądze na wakacjach

Gdzie schować pieniądze i paszport w hotelu?

Będąc na wakacjach i zatrzymując się na dłużej w hotelu często zastanawiamy się jak zabezpieczyć nasze cenne rzeczy. Do cennych rzeczy zaliczamy oczywiście pieniądze, karty płatnicze, paszport (lub dowód osobisty), biżuterię, elektronikę. Wypoczywanie, opalanie się czy zwiedzanie mając przy sobie całą gotówkę, dokumenty, biżuterię i elektronikę nie jest bezpieczne. I to nawet nie chodzi o to, że ktoś może nam coś ukraść. Ale możemy czegoś zapomnieć, zostawić to na plaży i kiedy się zorientujemy, że czegoś nam brakuje, może być za późno.

Zostawianie wszystkiego w hotelu też nie jest komfortowe. Są oczywiście bardziej i mniej bezpieczne destynacje. Taka Turcja uważana jest za w miarę bezpieczną i część turystów zostawia wszystkie swoje rzeczy w hotelu i nawet ich nie ukrywa. I nic się nie dzieje. Ale dla własnego lepszego samopoczucia czasem lepiej jest wszystko schować i mieć spokojną głowę. Po co kusić los?

Najbezpieczniejsze miejsce na paszport i gotówkę

Najbezpieczniejszym miejscem, w którym możemy schować paszport i gotówkę jest sejf. Może to być sejf, który jest w pokoju. Do takiego sejfu najczęściej otrzymujemy klucz lub kod. I w zależności od jego wielkości, możemy w nim umieścić nawet większe przedmioty takie jak np. laptop czy tablet. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że sejf mamy w pokoju. Wadą jest to, że czasem niezbędne jest wniesienie opłaty za sejf. Trzeba sobie też zdawać sprawę z tego, że do takich sejfów najczęściej istnieje jakiś główny klucz/kod. Ale i tak zabezpieczenie jest skuteczniejsze niż pozostawienie dokumentów w szufladzie czy walizce.

Innym rozwiązaniem jest użycie sejfu znajdującego się z recepcji hotelu. To bardzo bezpieczne rozwiązane, ale nie oszukujmy się, nie należy do wygodnych. Jeśli jednak w pokoju nie mamy sejfu to warto zanieść dokumenty do sejfu hotelowego. Będą na pewno bezpieczne, a my w spokoju będziemy mogli wypoczywać.

Co jeśli w naszym hotelu nie ma sejfu? Cóż, w takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko rozmieścić pieniądze w różnych miejscach pokoju. Nie trzymajmy ich w jednym miejscu. Warto umieścić część gotówki w walizce, część w szufladzie, część w kosmetyczce. Do tego podobnie postąpić z dokumentami i kartami. I lepiej unikać oczywistych miejsc, takich jak szuflada z bielizną.

Pamiętajcie! Lepiej zapobiegać niż być narażonym na niemiłe niespodzianki. Ludzie z natury są uczciwi, ale czasem warto dodatkowo zadbać o własne interesy. Udanych i spokojnych wakacji!