Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Alanya temperatura wody w morzu

Alanya temperatura wody

Wakacje w Turcji, to dla niektórych coś, bez czego nie wyobrażają sobie wypoczynku. Wiele osób stara się przynajmniej raz w roku, wypoczywać w Turcji. Alanya ma swoich zagorzałych fanów, którzy zawsze chcę przyjechać na wakacje. Osoby te wiedzą wszystko o Turcji, a ich opowieści można słuchać godzinami.

Są też osoby, które jeszcze nie miały tego szczęścia i nie doświadczyły wakacji w Turcji. Na pewno nie przemawiają za tym kwestie finansowe, gdyż wakacje w Turcji nie należą do drogich. W bardzo wielu przypadkach są one tańsze, niż wakacje nad polskim morzem. I warto się o tym przekonać.

Alanya pogoda i temperatura

Ci, którzy nie znają realiów tureckiego wypoczynku, zastanawiają się nad tym, jaka jest pogoda w Turcji? Czasem jest szukają informacji bardziej dokładnych, np. Alanya temperatura wody w wakacje i po wakacjach. Jeśli chodzi o sezon wakacyjny, to pogoda jest gwarantowana. Od maja do końca października słońce świeci całymi dniami, opala i jest bardzo ciepło.

Także temperatura wody w Alanyi jest akceptowalna. Znaczy nie dla wszystkich. Ci, którzy lubią chłodną wodę, nie będą zadowoleni. Natomiast wszyscy ci, którzy uwielbiają ciepłe morze, którzy przepadają za długimi kąpielami w czystym i ciepłym morzu, będą zachwyceni.

Alanya temperatura wody w poszczególnych, także wakacyjnych, miesiącach:

  • maj, średnia temperatura wody to 21 stopni,
  • czerwiec, średnia temperatura wody to 25 stopni,
  • lipiec, średnia temperatura wody to 28 stopni,
  • sierpień, średnia temperatura wody to 29 stopni,
  • wrzesień, średnia temperatura wody to 28 stopni,
  • październik, średnia temperatura wody to 25 stopni,

Jeśli natomiast interesują was dokładne temperatury wody w Alanyi, z podziałem na miesiące, porę dnia i temperaturę w morzu i basenach, to na tej stronie znajdziecie więcej takich szczegółowych informacji. Tutaj przedstawiliśmy tylko najważniejsze z nich. Te, które każdy planujący wakacje powinien znać. Zresztą jak widać, ciepła woda w tureckim morzu jest gwarantowana i na wakacje można wybierać się w ciemno. Rezerwować je już teraz. Wizy zostały zniesione w 2020 roku, więc musimy tylko zadbać o ważny paszport i jeśli sytuacja pozwoli, można jechać na wakacje.