Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Kapadocja

Kapadocja kraina, której nie sposób zapomnieć

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że Kapadocja należy do największych atrakcji turystycznych Turcji. Ta wspaniała kraina została nie tylko wpisana na listę UNESCO. Wystarczy tylko zobaczyć kilka zdjęć, aby poddać w wątpliwość istnienie takiego miejsca. Miejsca, których krajobraz przypomina inną placentę. Krajobraz, który wydaje się być nierealny.

Oprócz krajobrazu mamy jeszcze dziwniejsze, czy raczej ciekawsze atrakcje. Podziemne miasta, w których toczyło się bujne życie i teraz można je zwiedzać. Zakon Tańczących Derwiszy Melvana, który można zobaczyć w drodze do serca Kapadocji. Zakon mieści się w Konyi i naprawdę warto go odwiedzić. Na szczególną uwagę zasługuje muzeum Mevlany.

Formacje skalne, które robią ogromne wrażenie

Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli tyle szczęścia i nie widzieli Kapadocji na własne oczy, może się wydawać dziwnym zachwyt nad formacjami skalnymi. Bo kto widział zachwycać się skałami? Kto, oprócz geologów może czerpać przyjemność z oglądania skał? Na to odpowiedź jest prosta. Każdy, kto przybędzie do Kapadocji na wycieczkę. Trzeba to zobaczyć na własne oczy, a i tak jest trudno uwierzyć.

Bajeczne i wprost nierealne formacje skalne takie jak Dolina Wielbłąda czy Dolina Gołębi sprawiają, że czujemy się jak na innej planecie. Grzyby skalne, które wydawać się może, że drwią z praw ziemskiej grawitacji. To wszystko jest dziedzictwem Kapadocji i warto zobaczyć to na własne oczy.

Taka właśnie niesamowita jest Kapadocja. Wycieczka, na którą można się wybrać, to obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć coś niepowtarzalnego. Prawdziwa przygoda, która jest w zasięgu ręki. W drodze do Kapadocji przeniesiemy się na chwilę do zamierzchłych czasów.

Zatrzymując się w jednym z największych miejsc postojów karawan, chociaż przez chwilę, poczujemy się jak uczestnicy karawan, którzy przed laty przemierzali krainy.  Monumentalny, robiący niesamowite wrażenie karawanseraj wydaje się w pierwszej chwili największą atrakcją wycieczki.

Jednak już po chwili trzeba to zweryfikować. Wspaniałe formacje skalne, niesamowite rozwiązania architektoniczne, nocleg w hotelu wykutym w skale. To atrakcje, które czekają na turystów, którzy zdecydowali się wybrać do Kapadocji. Wspomnienia, jakie staną się udziałem wszystkich, pozostaną już z nimi na zawsze.