Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Plaża w Oludeniz Turcja

Czy pojedziemy na wakacje do Turcji w 2021 roku?

Ze względu na panującą sytuację wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie najlepiej wybrać się na wakacje. Znając realia, zapewne większość osób wybierze się na wakacje nad polskie morze, w góry, na Mazury. To ciekawe kierunki, ale mają zasadniczą wadę. I można powiedzieć, że tych wad jest więcej.

Dwie najważniejsze wady wypoczynku w Polsce

Decydując się na wakacje w Polsce nie mamy pewności jaka pogoda nas czeka. Jeśli będziemy mieli szczęście, to możemy liczyć na słońce i wysoką temperaturę. Ale najczęściej jest tak, że zamiast pięknej, słonecznej pogody naszym udziałem staje się deszcz i chłód. Nie zawsze tak jest, ale nie można nic zagwarantować.

Drugą wada jest wysoka cena wypoczynku w Polsce. Począwszy od wysokich cen noclegów, przez wysokie ceny wyżywienia, atrakcji, biletów wstępu. Tak, ceny w turystycznych kurortach w Polsce potrafią zaskoczyć nawet najbardziej zaprawionego w turystycznych bojach turystę.

Te wady sprawiają, że wypoczynek w kraju nie jest tak atrakcyjny, jak wypoczynek za granicą. Jak wypoczynek w ciepłych krajach, takich jak Turcja.

Sytuacja epidemiologiczna w Turcji

No dobrze. Można rozważać wakacje w Turcji, ale jak wygląda tam sytuacja epidemiologiczna? Gdzie można znaleźć najnowsze i aktualne informacje? Czy można tak po prostu lecieć na wakacje do Turcji?

Cóż, do Turcji możemy swobodnie lecieć na wakacje. W chwili obecnej musimy mieć przy sobie tylko wynik negatywnego testu PCR wykonany najpóźniej na 72 godziny przed przylotem. Jeśli jesteście zaszczepieni na Covid-19 to także musicie mieć wynik tego testu. Na razie tego nie można ominąć. Część biur podróży oferuje zniżki na wykonanie takich testów, więc warto to sprawdzić.

Jeśli chodzi o aktualną sytuację w Turcji, to można ją sprawdzić na stronie AlanyaOnline.pl, gdzie systematycznie publikowane są najnowsze, aktualne informacje. Pozwolą one na zorientowanie się, jak aktualnie wygląda sytuacja.

Dlaczego wakacje w Turcji są lepsze?

Lecąc na wakacje do Turcji mamy pewność, że się opalimy. Słońce jest gwarantowane. Dodatkowo ceny są bardzo często niższe niż w Polsce. Turyści są mile widziani i wszystko jest przygotowane tak, aby ich pobyt był udany i bezpieczny. Co ciekawe. Nawet doliczając koszt testów PCR wakacyjny pobyt w Turcji będzie, w większości przypadków, tańszy niż wakacje w Polsce. I warto wziąć to pod uwagę. Trzeba w końcu dobrze wypocząć. I tak, pojedziemy na wakacje do Turcji w 2021 roku, wystarczy kupić odpowiednią wycieczkę i jechać.