Ze względu na panującą sytuację wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie najlepiej wybrać się na wakacje. Znając realia, zapewne większość osób wybierze się na wakacje nad polskie morze, w góry, na Mazury. To ciekawe kierunki, ale mają zasadniczą wadę. I można powiedzieć, że tych wad jest więcej.

Dwie najważniejsze wady wypoczynku w Polsce

Decydując się na wakacje w Polsce nie mamy pewności jaka pogoda nas czeka. Jeśli będziemy mieli szczęście, to możemy liczyć na słońce i wysoką temperaturę. Ale najczęściej jest tak, że zamiast pięknej, słonecznej pogody naszym udziałem staje się deszcz i chłód. Nie zawsze tak jest, ale nie można nic zagwarantować.

Drugą wada jest wysoka cena wypoczynku w Polsce. Począwszy od wysokich cen noclegów, przez wysokie ceny wyżywienia, atrakcji, biletów wstępu. Tak, ceny w turystycznych kurortach w Polsce potrafią zaskoczyć nawet najbardziej zaprawionego w turystycznych bojach turystę.

Te wady sprawiają, że wypoczynek w kraju nie jest tak atrakcyjny, jak wypoczynek za granicą. Jak wypoczynek w ciepłych krajach, takich jak Turcja.

Sytuacja epidemiologiczna w Turcji

No dobrze. Można rozważać wakacje w Turcji, ale jak wygląda tam sytuacja epidemiologiczna? Gdzie można znaleźć najnowsze i aktualne informacje? Czy można tak po prostu lecieć na wakacje do Turcji?

Cóż, do Turcji możemy swobodnie lecieć na wakacje. W chwili obecnej musimy mieć przy sobie tylko wynik negatywnego testu PCR wykonany najpóźniej na 72 godziny przed przylotem. Jeśli jesteście zaszczepieni na Covid-19 to także musicie mieć wynik tego testu. Na razie tego nie można ominąć. Część biur podróży oferuje zniżki na wykonanie takich testów, więc warto to sprawdzić.

Jeśli chodzi o aktualną sytuację w Turcji, to można ją sprawdzić na stronie AlanyaOnline.pl, gdzie systematycznie publikowane są najnowsze, aktualne informacje. Pozwolą one na zorientowanie się, jak aktualnie wygląda sytuacja.

Dlaczego wakacje w Turcji są lepsze?

Lecąc na wakacje do Turcji mamy pewność, że się opalimy. Słońce jest gwarantowane. Dodatkowo ceny są bardzo często niższe niż w Polsce. Turyści są mile widziani i wszystko jest przygotowane tak, aby ich pobyt był udany i bezpieczny. Co ciekawe. Nawet doliczając koszt testów PCR wakacyjny pobyt w Turcji będzie, w większości przypadków, tańszy niż wakacje w Polsce. I warto wziąć to pod uwagę. Trzeba w końcu dobrze wypocząć. I tak, pojedziemy na wakacje do Turcji w 2021 roku, wystarczy kupić odpowiednią wycieczkę i jechać.