Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
wakacje w Turcji Oludeniz

Jak przygotować się na wakacje w Turcji?

Czy wyjazd na wakacje do Turcji wymaga specjalnych przygotowań? Co musimy zrobić przed wyjazdem? Jak się przygotować na wakacyjny pobyt w Turcji? Na te i wiele innych pytań postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. Od razu warto zaznaczyć, że przygotowania do wyjazdu na wakacje nie są jakoś specjalnie wymagające. Nie powinny więc spędzać snu z powiek. To są w końcu wakacje i nie ma większego sensu przeżywanie ogromnego stresu przed wyjazdem. Już w wystarczający sposób stresuje nas nauka, praca i codzienne obowiązki. Wakacje i przygotowania do nich, nie powinny dokładać więcej stresu.

Najważniejsza i podstawowa rzecz do przygotowania

Jest tylko jedna rzecz, która może nam popsuć wakacje w Turcji. Rzecz, którą trzeba sprawdzić przed wyjazdem. Jest nią oczywiście paszport. Paszport, bez którego nie przekroczymy granicy. Dowód niestety nie wystarczy, musimy mieć z sobą paszport i powinien być on ważny minimum przez 6 miesięcy od daty wjazdu do Turcji. Zatem warto odpowiednio wcześnie sprawdzić, czy mamy paszport i czy będzie on odpowiednio długo ważny, kiedy przekroczymy granicę. I to wszystko. To najważniejsza i podstawowa sprawa, którą trzeba przygotować wcześniej.

Oczywiście należy też zadbać o wizę. Ale jest to formalność. Wizę dostaje każdy, kto ma ważny paszport. Najwygodniej jest kupić ją przez internet przed wyjazdem. Taką ewizę można kupić bezpośrednio na stronie przygotowanej przez turecki rząd https://www.evisa.gov.tr/pl/. Jest to bezpiecznie i bardzo wygodne. Można też ja kupić później na lotnisku, ale to rozwiązanie jest droższe.

Co jeszcze warto przygotować na wakacje w Turcji?

Skoro wiemy, co jest najważniejsze, pora zająć się rzeczami, które nie są tak istotne. A przynajmniej, które nie powinny spędzać snu z powiem. Dlatego wybierając się na wakacje do Turcji, warto pamiętać też o:

  • Pieniądzach, które warto mieć ze sobą. Ile pieniędzy zabrać do Turcji? To już jest w indywidualnej gestii każdego turysty.
  • Zarezerwowaniu lotu w obie strony oraz hotelu, to w przypadku, jeśli preferujemy indywidualny sposób zwiedzania. 
  • Można też wykupić zorganizowaną wycieczkę i wtedy nie musimy już niczego więcej przygotowywać i niczym się przejmować. Poza paszportem i wizą. 
  • Zabraniu strojów kąpielowych i ubrań odpowiednich na upały.
  • Kosmetykach chroniących przed słońcem i regenerujących skórę po opalaniu. Ale bez obaw, można je kupić na miejscu.
  • Ładowarce do telefonu – zawsze się przyda.
  • Dobrym humorze, chęci przygody i odpoczynku oraz o doborowym towarzystwie.

Skoro wiemy już jak się przygotować na wakacje w Turcji, to teraz pora, aby czekać na nie z niecierpliwością.