Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
turecka plaża

Kiedy kupić wakacje w Turcji na październik?

Nie wszyscy mają takie szczęście, że mogą jechać na wakacje w sezonie. Część osób wybiera się na wakacje po sezonie, zwłaszcza do Turcji. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety. Po sezonie jest najczęściej taniej. Jest mniej ludzi na plażach. Temperatury są przyjemniejsze i nadal można się opalać i pływać w morzu. Jak więc widać, wakacje w październiku mają swoje zalety. Kiedy jednak najlepiej je kupić? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

Wakacje w Turcji 2019 rok

Z racji tego, że w Turcji pogoda w wakacje jest pewna wiele osób wybiera się tam na wakacje. Dodatkowo słaba lira sprawia, że ceny są bardzo przystępne i sam pobyt w Turcji jest stosunkowo tani i bardzo opłacalny. Z tych powodów wakacje w Turcji w 2019 roku sprzedają się doskonale. Jeśli wierzyć doniesieniom touroperatorów, to w tym roku wszystkie tureckie hotele sprzedają się na pniu. Jeśli pojawia się jakaś atrakcyjna oferta, znika ona w oka mgnieniu.

Wakacje w Turcji w październiku, kiedy je kupować?

Ale jak wygląda sprawa z wakacjami w październiku? Przecież wiele osób nie będzie miało już wtedy wakacji, więc mogą pojawić się lepsze i tańsze oferty. Cóż, jest taka możliwość, że na październik pojawią się lepsze oferty. Ta możliwość jest jednak bardzo mała i to nie tylko dlatego. Że Turcja cieszy się w tym roku takim ogromnym powodzeniem.

Październik to koniec sezonu i wielu touroperatorów ogranicza ilość ofert na ten okres. Jest ich znacznie mniej niż w sezonie. Wiadomo, że po sezonie mniej ludzi wybiera się na wakacje, ale i tak w skali całego kraju może się okazać, że nie ma wolnych miejsc. Ciężko, więc liczyć na dobre lat minute w październiku. Lepiej jest pomyśleć wcześniej i już rozglądać się za interesującymi ofertami. Może się okazać, że wakacje typu first minute to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Można też pomyśleć o samodzielnym zaplanowaniu wakacji. Najważniejsze jest to, aby jak najwcześniej zarezerwować loty czarterowe w obu kierunkach. Później można szukać hoteli, których oferta w Turcji jest przeogromna. Później pozostaje zarezerwować transfer z lotniska do hotelu i to wszystko. W październiku największym problemem są loty czarterowe, które nie są tak częste jak w sezonie. Ale można je kupić bardzo tanio i dzięki temu wybrać lepszy hotel, lub dodatkowe wycieczki fakultatywne.