Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Side Turcja

Co warto zobaczyć w Side?

Nie każdy chce spędzać wakacje w Alanyi. Gro osób ceni sobie mniejsze, ale równie atrakcyjne miejsca w Turcji. Jednym z takich miejsc jest oczywiście Side. To urokliwie położone miasteczko, które na każdym kroku ma do zaoferowania wiele wszystkim, którzy je odwiedzają. To miasto, w którym zabytki pełnią integralną część z nową częścią miasta. Doskonale przygotowana jest tez infrastruktura dla turystów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Co trzeba zobaczyć będąc w Side?

Będąc na wakacjach w Side, albo wybierając się do tej urokliwej miejscowości trzeba na pewno zobaczyć wspaniałe stare miasto. Położone niemal nad brzegiem morza, pamięta czasy niewolników i piratów. Niewielka i zabytkowa zabudowa, robi kolosalne wrażenie.

Oprócz tego, koniecznie trzeba zobaczyć amfiteatr, który jest w pobliżu starego miasta. Ta budowla onieśmiela i sprawia, że zdajemy sobie sprawę z tego, że w przeszłości ludzie mieli wielki talent i masę zapału, skoro byli w stanie zrobić coś tak niesamowitego. Amfiteatr mógł pomieścić nawet 15 tysięcy żądnych wrażeń widzów. Zbudowali go Rzymianie i nadal można go podziwiać. Jego stan można określić, jako doskonały.

Warto zobaczyć ruiny świątyń, które znajdują się nad brzegiem morza. Mowa tutaj o świątyni Apolla i świątyni Ateny. Jeśli chodzi o świątynie Apolla, to do oglądania nie ma zbyt wiele. Do naszych czasów uchowało się tylko pięć kolumn. Natomiast świątynia Ateny to wspaniale zachowany kompleks. Co prawda nie prezentuje się on tak doskonale jak amfiteatr, ale robi niezwykłe wrażenie.

Nie można tez nie wspomnieć o niezwykłym muzeum, które znajduje się w pobliżu. Jest w nim bardzo wiele zabytków, można też zatrzymać się w dobrze utrzymanym ogrodzie, usiąść na ławeczce i podziwiać cudowne morze.

Side, jako baza wypadowa

Side doskonale nadaje się też na bazę wypadową. Jest tutaj wiele hoteli i nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Plaże są wąskie, ale cudowne, ludzie bardzo mili i łatwo zrobić tanie zakupy. Doświadczeni turyści wiedzą, że Side Turcja to idealne miejsce na to, by wyruszyć w dalszą drogę. Z powodzeniem można znaleźć tutaj interesujące wycieczki fakultatywne by poznawać uroki Turcji. Czyli można połączyć miły i tani wypoczynek, z dobrą miejscówką, jeśli chodzi o zwiedzanie na miejscu i wyprawy w dalsze miejsca Turcji.