Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
temperatura we wrześniu w alanyi

Jaka jest pogoda we wrześniu w Alanyi?

Nie każdy może wybrać się na wakacje w sezonie. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasem jest to spowodowane tym, że urlop został zaplanowany tak a nie inaczej. Może przez nieuwagę, a może dlatego, że wakacje po sezonie uchodzą za przyjemniejsze? Lub też dlatego, iż wrzesień to najlepszy termin na wakacje w Turcji, w Alanyi? Alanya we wrześniu to doskonałe rozwiązanie. Upały już zelżały, średnia temperatura się zmniejszyła, pogoda nadal jest doskonała. No dobrze, ale co dokładnie oznacza Alanya pogoda wrzesień? Na jakie warunki można wtedy liczyć? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w dalszej części wpisu.

Alanya, pogoda, wrzesień

Pora na zagłębienie się w temat i dogłębne wyjaśnienie tego fascynującego zagadnienia jakim jest Alanya pogoda we wrześniu. Na początek zajmiemy się Alanyą. Alanya to bardzo popularne miejsce na wakacje w Turcji. Ściągają do niej tłumy turystów. Na szczęście wszystko jest odpowiednio przygotowane na ich przyjęcie. Temperatura morza jest we wrześniu odpowiednia. Słońce ciągle opala. Długość dnia jest optymalna i nie robi się wcześnie ciemno. Ale o tym jeszcze będziemy pisać. We wrześniu w Alanyi wszystkie atrakcje turystyczne czekają na odwiedzających. Całe miasto żyje i tętni życiem. Wszystkie restauracje, dyskoteki, muzea, bazary są otwarte i działają w najlepsze. Nic, tylko wypoczywać. Turyści mają z czego korzystać. Wszystkie atrakcje są dostępne. Tutaj nikt nie myśli o tym, że wysoki sezon się skończył. Sezon ciągle trwa. Dlatego to najlepsze miejsce na wakacje we wrześniu.

Jaka pogoda?

Pogoda w Alanyi we wrześniu to prawdziwa bajka. Zacznijmy od tego, że temperatura odczuwalna wynosi ponad 35 stopni. Im bliżej października, tym temperatura odczuwalna jest niższa. Ale do końca miesiąca nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza. We wrześniu można też liczyć na 12 godzin słonecznych, gdyż właśnie taka jest średnia długość dnia w Alanyi w tym miesiącu. Zachód słońca ma miejsce koło godziny 19. I oczywiście jak w przypadku temperatury odczuwalnej, im bliżej października, tym godzin słonecznych mniej. Ale nie ma ich mniej niż 11. Więc jest dużo czasu na opalanie. Alanya pogoda we wrześniu jest bardzo zachęcająca. Jak już wspomnieliśmy podczas dnia średnia temperatura odczuwalna to ponad 35 stopni. Średnia temperatura według wskazań termometrów wynosi ponad 30 stopni. Czyli jest bardzo, ale to bardzo ciepło. Pogoda Alanya rozpieszcza swoich wrześniowych turystów.

Wiemy już jaka jest średnia temperatura powietrza. Ale jaka jest temperatura wody? Czy jest szansa na to, że wakacje spędzimy w przyjemnej wodzie temperatura, której będzie odpowiednio wysoka? Tak, jest spora szansa. Gdyś średnia temperatura wody w morzu to 24 stopnie. Tak, temperatura morza w Alanyi we wrześniu to 24 stopnie Celsjusza. Czy w Bałtyku jest szansa na taką temperaturę? Spędzając długie godziny w wodzie temperatura morza ma ogromne znaczenie. W przyjemnej wodzie temperatura morza sprawia, że można jeszcze dłużej pływać i odpoczywać. Zwłaszcza, kiedy temperatura wynosi 24 a czasem nawet więcej stopni. Takie średnie temperatury utrzymują się przez cały wrzesień. Nie trzeba dodawać jak przyjemny jest wypoczynek. Zwłaszcza, kiedy w Polsce temperatura może nie zachęcać do wypoczynku.

Clear sky w Alanyi

Co oznacza zwrot clear sky w odniesieniu do Alanyi i dlaczego ma spore znaczenie? Skoro mowa o pogodzie we wrześniu, temperaturze odczuwalnej, temperaturze wody, trzeba poruszyć i ten aspekt. Aspekt czystego nieba. Bo właśnie zwrot clear sky dosłownie oznacza czyste, bezchmurne niebo. Takie niebo, na jakie można liczyć będąc na wakacjach w Alanyi właśnie we wrześniu. Bezchmurne niebo w Turcji to nie tylko lipiec i sierpień, to także wrzesień oraz październik. Dzięki temu można oglądać bezchmurny zachód słońca. To właśnie dzięki temu Alanya temperatura we wrześniu jest taka wysoka. Clear sky, brak chmur, odpowiednie prądy powietrza, duża ilość godzin słonecznych, odpowiednia długość dnia, średnia temperatura na wysokim poziomie, późny zachód słońca sprawiają, że ziemia się bardzo nagrzewa. Więc jest ciepło i sprawia to, że Alanya temperatura jest tak wysoka we wrześniu.

Jak długo utrzymują się dobre warunki we wrześniu?

Cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Dobre warunki pogodowe utrzymują się przez cały wrzesień. Na każdego czeka wymarzona kąpiel temperatura wody jest do tego odpowiednia. I to niezależnie od tego, czy będzie to kąpiel w basenie czy w morzu. Alanya temperatura wody jest idealna, panuje komfort termiczny. Można powiedzieć, że to wymarzona pogoda i temperatura. Średnie temperatury utrzymują 24 stopnie dla morza i ponad 30 stopni dla powietrza. Długość dnia jest odpowiednia. Świetne warunki utrzymują się przez cały wrzesień. Zawsze jest to idealny termin na wakacje. I warto o tym pamiętać.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając hotel na wrzesień należy zwrócić uwagę na to, by był on wyposażony w klimatyzację. Bez niej może być ciężko. Zwłaszcza nocami, gdzie temperatura średnio to 20 stopni. Pamiętajcie! Alanya temperatura odczuwalna w dzień to ponad 35 stopni, więc nie ma nic przyjemniejszego niż po powrocie z miasta, wejść do klimatyzowanego pokoju by odpocząć. W ciągu dnia panuje wysoka temperatura. Także pod koniec września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *