Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Stambuł

Stambuł, wycieczka dobrze zorganizowana

Każdy, kto chce zobaczyć Stambuł wie o nim już wiele. Zazwyczaj jest tak, że chęć zwiedzenia tego wspaniałego miasta sprawia, że turysta z ochotą chłonie wszystkie informacje. Doskonale wie, że jest to jedyne miasto, które jest położone na dwóch kontynentach i rozdziela je cieśnina Bosfor. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Stambuł jest jednym z najbardziej zaludnionych miejsc na świecie.

Stambuł, Istambuł czy może Ankara?

Sama nazwa Stambuł wzbudza sporo emocji. Część osób zastanawia się czy używa się nazwy Stambuł czy Istambuł? Cóż, nazwy Istambuł się nie używa powszechnie. Na całym świecie używana jest za to nazwa Istanbul. I pod tą nazwą jest znane to miasto. W Polsce posługujemy się nazwą Stambuł

Ale dlaczego mowa tutaj o Ankarze? Prosta sprawa. Wiele osób nie do końca wie, jakie miasto jest stolicą Turcji. Część osób z ogromną pewnością i przekonaniem twierdzi, że jest nią właśnie Stambuł. To oczywiście jest błędne przekonanie. Stolicą Turcji jest Ankara. I warto sobie to zapamiętać, aby podczas wakacji w Turcji nie palnąć jakiegoś głupstwa.

Stambuł wycieczki, zwiedzanie, podziwianie

Jeśli chodzi o atrakcje dla turystów, to Stambuł jest prawdziwym garncem obfitości. Jak mawiają zaprawieni w bojach turyści, nawet rok to mało, aby dobrze poznać wszystkie atrakcje turystyczne. Te bardziej i te mniej znane. Pomimo tego, warto wybrać się do tego wspaniałego miasta nawet na krótki wypad. Jeżeli chodzi o Stambuł wycieczki są bardzo dobrze przygotowane. Plan tych wycieczek jest tak przygotowany, aby turysta mógł w dwa dni zobaczyć to, co warto zobaczyć.

Oczywiście taka wycieczka nie pozwoli nikomu zobaczyć wszystkiego. Ale dzięki temu, że znajdujemy się pod opieką przewodnika, możemy zobaczyć najważniejsze atrakcje, jakie ma do zaoferowania to cudowne miasto. Co można zobaczyć podczas tej wycieczki? Otóż można:

  • Zrobić zakupy na Bazarze Egipskim.
  • Zwiedzić wiele zabytkowych miejsc, wystarczy wspomnieć m.in. o Hagia Sofia, Pałacu Topkapi, placu Hipodrom, Cysternach Yerebatan,
  • Zobaczyć i zwiedzić niesamowity i znany w całym świecie Błękitny Meczet.

Oprócz tego możemy liczyć na czas wolny, podczas którego przewodnik pomoże w dotarciu do najbardziej interesujących nas zabytków. Zresztą to nie muszą być zabytki. Stambuł znany jest też z doskonałego jedzenia, wspaniałych rozrywek i niesamowitej atmosferze, jaka jest udziałem każdego, kto znajdzie się w tym niesamowitym miejscu. Warto więc podczas wakacji w Turcji wybrać się do Stambułu i przeżyć to wszystko osobiście.