Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Turcja wakacje w kwietniu

Czy warto w kwietniu jechać do Alanyi?

Planowanie kwietniowego wypoczynku warto zacząć odpowiednio wcześnie. Odpowiednio wcześnie planując wypoczynek możemy wybrać się na egzotyczny urlop i spędzić go w naprawdę przyjemnych warunkach. Niezwykle popularnym miejscem na wakacje ciągle jest Turcja. Większość z turystów wie, że letnie wakacje w Turcji to gwarancja dobrej zabawy, wypoczynku i pięknej pogody. Ale jak ma się sprawa z pogodą w Turcji w kwietniu? Czy warto wybierać się do Alanyi na kwietniowy urlop? Na co można liczyć? Czy kwietniowa temperatura w Alanyi pozwoli na opalanie i kąpiele w morzu? Poniżej znajdziecie wyczerpujące temat informacje.

Pogoda w Alanyi w kwietniu

Pogoda w Turcji i Alanyi w kwietniu zachęca do wypoczynku. Kwiecień jest naprawdę ciepłym miesiącami. Można powiedzieć, że w Turcji kwiecień jest początkiem letniej pogody. Jest bardzo słonecznie i ciepło. Średnia temperatura w ciągu dnia to +22 stopnie Celsjusza. Skoro jest to średnia temperatura, to maksymalna siłą rzeczy jest znacznie wyższa. Nikogo nie dziwi sytuacja, w której słupek rtęci zatrzymuje się w dzień, w okolicach 30 stopni. I oczywiście mowa o temperaturze w cieniu.

Nocą średnia temperatura w Turcji to +18 stopni. Więc z noce są ciepłe i bardzo przyjemne. Zachęcają do spacerów. A co z temperaturą morza? Jeśli chodzi o temperaturę wody w morzu to można liczyć na to, że będzie miała przynajmniej 18 stopni Celsjusza. Nie jest to jakaś specjalnie wysoka temperatura, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że w niektórych miejscach nad Bałtykiem, w sezonie, też można na taką liczyć.

Kwietniowe wakacje w Turcji – co z opalenizną?

Wszyscy, którzy liczą na to, że podczas kwietniowego pobytu w Turcji wrócą z opalenizną, mają rację. Słońce operuje niemal przez cały czas. Na dodatek nie jest takie silne jak w szczycie sezonu, więc można się opalić na cudowny brąz na dodatek unikając nieprzyjemnych poparzeń. Opalanie w Turcji w kwietniu jest bardzo przyjemne i niezwykle komfortowe. Wracając z takich kilkudniowych wakacji możemy być pewni, że znajomi będą zazdrościli nam opalenizny. I nie tylko jej.

A co z opadami?

Czy w kwietniu pada w Turcji deszcz? Cóż, można spotkać się z opadami, wszak to kwiecień. Jednak spotkania są incydentalne. Deszcz, jeśli już się pojawia, jest przelotny i występuje najczęściej wieczorem, w nocy lub nad ranem. Jeśli zaczyna padać, to trwa to dosłownie chwilę i za chwilę można cieszyć się bezchmurnym niebem. Jedno jest pewne, deszcz nie popsuje nam wypoczynku.

Jeśli chodzi o wypoczynek w Turcji w kwietniu, to można z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych momentów do wypoczynku. Zwłaszcza dla wszystkich, którzy lubią ciepło, ale unikają upałów. Nie lubią palącego i spalającego wszystko słońca a wysoka wilgotność powietrza nie napawa ich optymistycznie. Kwiecień jest idealny dla każdego. Jest naprawdę ciepło i słonecznie. Nie ma męczących upałów. Warto więc już teraz zaplanować swoje wakacje.