Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
lotnisko Turcja

Tanie loty do Turcji, jakie lotniska wybrać?

Jeśli chodzi o wakacje w Turcji, to coraz więcej osób się na nie decyduje. Wypoczynek w Turcji ma bowiem same zalety. Nie dość, że mamy gwarantowaną pogodę, nie musimy się martwić tym, czy będzie świecić słońce, to jeszcze pobyt w Turcji jest tańszy niż pobyt nad naszym, polskim morzem. Aby wycieczka była jeszcze tańsza, warto samemu zorganizować sobie pobyt. Czyli zamiast decydować się na zakup wycieczki w biurze podróży, samemu ją zrealizować. Nie jest to nic trudnego i można sporo oszczędzić.

Najważniejsza sprawa – jak dotrzeć do Turcji?

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wygodną podróż do Turcji, jest lot samolotem. Podróż mija bardzo szybko i już po kilku godzinach od wyjścia z domu jesteśmy na miejscu. Oczywiście najlepiej zdecydować się na lot czarterowy do Turcji. Gdyż wtedy lecimy bezpośrednio na wakacje i nie musimy się nigdzie przesiadać.

Jeśli chodzi o lotniska w Polsce, to do Turcji możemy lecieć z każdego, większego lotniska. Dostaniemy się do niej z lotnisk w:

  • Krakowie.
  • Poznaniu.
  • Warszawie.
  • Katowicach.
  • Gdańsku.

Czasem można też znaleźć loty czarterowe z lotnisk w mniejszych miejscowościach. Aby kupić tani bilet lotniczy należy się rozglądać za czarterami wcześniej. Kupowanie biletów na ostatnią chwilę, to nie najlepszy sposób na oszczędności i tanie wakacje.

Jakie lotnisko w Turcji najlepiej wybrać?

Jeśli natomiast chodzi o lotniska docelowe to warto wybierać pomiędzy tymi trzema portami lotniczymi:

  • Antalya Airport
  • Milas-Bodrum Airport
  • Dalaman Airport

Położone są one na riwierze tureckiej i można wybrać takie lotnisko Turcja, które będzie najbliżej miejsca naszego pobytu. Dzięki temu szybko znajdziemy się w wybranym hotelu i rozpoczniemy wakacje. Największym powodzeniem w sezonie cieszy się oczywiście lotnisko w Antalyi, z którego bardzo prosto i szybko dostaniemy się m.in. do Alanyi.

Jeśli więc znajdziemy lot czarterowy w odpowiadającym nam terminie, to warto od razu go rezerwować. Ceny lotów szybko się zmieniają a wolne miejsca znikają w sezonie błyskawicznie. Natomiast, jeśli chodzi o miejsca w hotelach to jest znacznie łatwiej. Zawsze, bez problemu znajdziemy hotel w interesującym nas miejscu i w wybranym terminie. Mnogość hoteli sprawia, że jest to bardzo proste i tanie rozwiązanie.