Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Turcja wycieczka statkiem

Turcja, gdzie jechać na wycieczkę fakultatywną?

Wakacje, słodkie lenistwo i błogi wypoczynek. Ustalony plan dnia, który pomaga w odpoczywaniu. Pobudka, śniadanie, opalanie, obiad, opalanie, kolacja, impreza. Tak może spędzać wakacje. Czasem jest tylko mały zgrzyt, kiedy na wakacjach z rodziną, reszta chce robić coś innego. Ale i na to jest prosty sposób. Wszystko można pogodzić ze sobą. Wystarczy tylko, wybrać jakąś wycieczkę fakultatywną. A jaką wycieczkę wybrać? Gdzie jechać na wycieczkę fakultatywną?

Krótkie wycieczki fakultatywne

Jeśli nie chcesz zmieniać swojej rutyny dnia, nie chcesz rezygnować z takiego wypoczynku jaki lubisz, wtedy najlepszym rozwiązaniem są krótkie wycieczki fakultatywne. Takie, które trwają najwyżej kilka godzin. Będzie to na pewno wizyta w hammamie, zwiedzanie Alanyi, rejs statkiem.

Przy czym rejs statkiem jest najlepszą opcją, gdyż podczas niego można się opalać, pływać, zjeść obiad. Czyli ta wycieczka fakultatywna nie zmienia planu dnia. Można się opalać będąc na pokładzie statku i takie opalanie jest zazwyczaj znacznie efektywniejsze, od opalania na plaży. Gdyż opalając się na pokładzie statku, jesteśmy otoczeniu promieniami słonecznymi z każdej strony. Kiedy robi się zbyt gorąco, wskakujemy z pokładu statku do morza i zażywamy kojącej kąpieli. Jest tak jak na plaży tylko lepiej, gdyż krajobraz się przesuwa. Takie fakultatywne wycieczki jednodniowe, lub krótsze, są bardzo popularne i wiele osób decyduje się na nie.

Dłuższe wycieczki, dla całej rodziny.

Jest też inne rozwiązanie. Można wybrać się na dłuższą wycieczkę, taką całodniową, lub trwającą dłużej, bo dwa lub kilka dni. Co w przypadku, kiedy nie mamy ochoty jechać na taką wycieczkę? Sprawa jest prosta. Wystarczy zrobić rodzinie niespodziankę i zorganizować im taki wyjazd. Wtedy wszyscy będą zadowoleni. Rodzina, bo zobaczy coś nowego, pojedzie na wspaniałą wycieczkę fakultatywną. My, gdyż będziemy mogli spokojnie spędzać wakacje tak jak lubimy i nikt nie będzie miał do nas pretensji.

Zorganizowanie takiej wycieczki jest bardzo proste. Jest masa lokalnych, sprawdzonych biur podróży, które je organizują. W Alanyi warto skorzystać z usług biura podróży AlanyaOnline, gdzie można wybrać wiele interesujących wycieczek. Warto wspomnieć chociaż o wycieczce do Pamukkale, wycieczce do Kapadocji, czy wycieczce do Istambułu. Oczywiście wycieczek jest znacznie więcej i każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie.