Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Turcja paszport konieczność, czy może wystarczy dowód

Turcja paszport konieczność, czy może wystarczy dowód?

Już za moment rozpocznie się sezon wypoczynkowy. Każdy będzie chciał wypocząć. Niektórzy zdecydują się na wakacje w kraju, niektórzy na wypoczynek za granicą. Jeśli chodzi o wakacje w kraju, to jest oczywiste, że nie potrzebujemy paszportu. Natomiast, jeśli celujemy w bardziej egzotyczne destynacje, paszport może się okazać niezbędny.

Czy do Turcji potrzebny jest paszport?

Decydując się na wakacje w Turcji musimy się do nich odpowiednio przygotować. I w tym przypadku przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Niestety Turcja bez paszportu jest dla nas nieosiągalna. Paszport do Turcji jest niezbędny. Nie wjedziemy bowiem do niej korzystając z np. dowodu osobistego. Musimy mieć paszport i na razie nie zanosi się na to, by sytuacja uległa zmianie.

Ważność paszportu ma znaczenie

Jeśli mamy paszport, to musimy jeszcze upewnić się, że jego ważność jest odpowiednia. Chcąc bowiem przekroczyć turecką granicę nasz paszport musi być ważny przez 180 dni od momentu przekroczenia granicy Turcji. Jeśli po wylądowaniu na lotnisku okaże się, że nasz paszport traci ważność za mniej niż 180 dni po przekroczeniu granicy, możemy nie być wpuszczeni na terytorium Turcji.

To bardzo ważne i warto odpowiednio wcześnie sprawdzić ważność paszportu. Paszport do Turcji jest niezbędny, ale musi być on ważny przez odpowiednią ilość dni. Warto wcześniej sprawdzić ważność dokumentu, bo może się okazać, że sierpniowy wyjazd na wakacje do Turcji będzie pod znakiem zapytania, gdyż ważność paszportu upływa we wrześniu. Szybkie wyrabianie paszportu w wakacje nie jest ani proste, ani przyjemne i warto o tym pamiętać.

Czy paszport wystarczy, aby dostać się do Turcji?

Paszport jest niezbędny, aby przekroczyć granicę turecką. Jednak to nie wszystko, co będzie nam potrzebne. Aby przekroczyć granicę musimy mieć jeszcze wizę. Jej zdobycie to czysta formalność. Sami się przekonajcie, że wiza turecka jest bardzo prosta do zdobycia i dostaje ją każdy.

Paszport do Turcji do konieczność

Podsumowując. Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, aby spokojnie jechać do Turcji na wakacje trzeba spełnić kilka warunków:

  • Należy posiadać paszport.
  • Ważność paszportu to przynajmniej 180 dni.
  • Trzeba kupić wizę.

To w zupełności wystarczy, aby bez problemu przekroczyć granicę i cieszyć się udanymi wakacjami.