Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
Czy Polacy wybiorą Turcję na wakacje

Czy Polacy wybiorą Turcję na wakacje 2019?

Sporo osób zastanawia się nad tym, gdzie w roku 2019 Polacy będą najchętniej spędzali wakacje? Poszczególne biura podróży podają różniące się od siebie informacje. Jedna rzecz jest pewna. Polacy polubili wakacyjne wyjazdy za granicę. Coraz chętniej wyjeżdżamy z kraju i decydujemy się na odpoczynek w egzotycznych miejscach.

Co przemawia za zagranicznymi wakacjami?

Na pierwszym miejscu są oczywiście koszty. Okazuje się, że bardzo często wakacje za granicą są tańsze, od wakacji w kraju. To bez wątpienia wpływa na wakacyjne preferencje rodaków. Osoby, które chociaż raz wyjechały na wakacje za granicę wiedzą, czego mogą oczekiwać. I nawet, jeśli wakacje za granicą wydają się droższe od wakacji w kraju, to przemawiają za nimi także inne rzeczy.

Dlaczego decydujemy się na wakacje za granicą? Powodów jest kilka:

  • Gwarancja pogody. Spędzając wakacje w Turcji mamy pewność, że wrócimy opaleni. Ze względu na położenie geograficzne, piękna pogoda jest gwarantowana.
  • Ciepłe morze i baseny hotelowe. Tego nie trzeba wyjaśniać.
  • Oferta all inclusive. Nie trzeba martwić się niczym. W są mamy wyżywienie, napoje, napoje alkoholowe. To właśnie często rekompensuje wyższą cenę wycieczki. Gdyż w ostatecznym rozrachunku płacimy mniej za pobyt.
  • Możliwość zwiedzania wspaniałych miejsc i poznawanie innej kultury. Wycieczki fakultatywne są łatwo dostępne i tanie. Miejsc do zwiedzania jest naprawdę sporo, wystarczy wymienić Pamukkale, Kapadocja Turcja, Stambuł itd. Można też zdecydować się na rejs statkiem, zwiedzanie miasta, szaloną dyskotekę w pianie, zwiedzanie jaskiń. A to dopiero początek.

Czy w 2019 roku Turcja będzie cieszyła się powodzeniem?

Trudno jednoznacznie wyrokować, ale opierając się na danych płynących z biur podróży można wyciągnąć pewne wioski. Można założyć, że odpowiedź na pytanie – Czy Polacy wybiorą Turcje na wakacje 2019? – Będzie twierdząca. Na pewno Turcja będzie w pierwszej trójce krajów najchętniej odwiedzanych w wakacje. Do tej trójki oprócz Turcji zalicza się Grecję i Bułgarię. W 2018 roku Turcja wysunęła się na drugą pozycję, ale brakuje jej jeszcze sporo, aby zdetronizować Bułgarię, która jest na pierwszym miejscu w rankingu.

Widząc. Że Turcja cieszy się rosnącym powodzeniem, można założyć, że w tym roku będzie podobnie. Wakacje w Turcji to nadal najkorzystniejsza oferta dla wielu turystów. Niskie ceny sprawiają, że wakacje tam spędzone bardzo często są znacznie tańsze, od wypoczynku w Polsce. Tak było w 2018 roku i jeżeli sytuacja się utrzyma, tak będzie w sezonie 2019.

Wakacje w Turcji w 2019 roku cieszyły się ogromnym powodzeniem. Zastanawiacie się pewnie, jak sytuacja będzie wyglądała w 2021 roku. Cóż, będzie dobrze. 

Komentarz do “Czy Polacy wybiorą Turcję na wakacje 2019?”

Komentarze są wyłączone.