Ciekawe wiadomości i informacje z całego świata
na plaży

Wakacje w Turcji porady dla turysty

Wakacje w Turcji to gwarancja miło spędzonego czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Długie godziny spędzone na plaży, wycieczki fakultatywne, opalanie, zwiedzanie i trwające niekiedy do białego rana imprezy. Tak właśnie mogę wyglądać i twoje wymarzone wakacje. Jeśli jest to twoja pierwsza wakacyjna wyprawa do Turcji, to przyda ci się kilka porad kogoś, kto już kilkukrotnie spędzał tam wakacje i wie, co może być niezbędne i pomocne na takich wakacjach.

Co ze sobą zabrać?

Co zabrać na wakacje do Turcji? Tutaj sprawa jest prosta. Najważniejszy jest paszport, visa i pieniądze. Te trzy rzeczy to podstawa udanych wakacji. Paszport i wiza umożliwiają wjazd na terytorium Turcji. Natomiast pieniądz jak wszędzie, gwarantują możliwość dobrej zabawy. Przy czym można zabrać ze sobą zarówno kartę kredytową jak i dolary, euro, funty. Niemal każdą walutę bez problemu wymienimy na tureckie liry.

Co jeszcze może przydać się na wakacjach? Wszystko można kupić na miejscu, ale warto do bagażu zapakować:

  • Klapki – idealnie sprawdzą się zarówno na plaży, jak i pod prysznicem.
  • Kosmetyki chroniące przed słońcem, czyli wszystkiego rodzaju kremy z filtrem do opalania i balsamy po opalaniu.
  • Buty do chodzenia w wodzie. Są bardzo przydatne, gdyż w zależności od regionu, może się okazać, że na naszej plaży żyją jeżowce. Takie buty doskonale chronią przed bolesnym spotkaniem z tymi złośliwymi wakacyjnymi przeszkadzajkami. Można je bez problemu kupić na miejscu, ale czasem trzeba się sporo nachodzić, zanim znajdziemy coś w  akceptowalnej cenie. Czyli zanim znajdziemy sprzedawcę, który chce zarobić tylko 200 – 300% a nie 1000% :)
  • Oczywiście warto zabrać lekarstwa, które przyjmujemy na co dzień. I to pomimo tego, że bez problemu kupimy dowolne lekarstwo w aptece. I na dodatek nie musimy mieć recepty.
  • O detalach typu bielizna, lekkie ubrania nawet nie będziemy się tutaj rozpisywać. To jest oczywiste.

Czego nie warto zabierać?

Na wakacje nie warto zabierać takich rzeczy jak: pościel – gdyż w każdym hotelu jest ona dostępna. Ręczniki, gdyż w każdej łazience są dostępne. Ręczniki plażowe – często dostajemy je od hotelu. Nawet jeśli nie dostaniemy, to za kilka lirów kupimy ogromne ręczniki, które z powodzeniem wytrzymają cały nasz pobyt. Także wszelkiego dmuchane zabawki są łatwo dostępne, można je kupić, ale można też użyć tych, które zostawili poprzedni turyści. Warto ograniczyć ilość bagażu, aby mieć miejsce na prezenty. I to jest najlepsza porada dla każdego turysty. To się sprawdza, sami możecie się przekonać.